)
Opera,- Lied en Concertzangeres in binnen en buitenland, side kick presentator voor tv programma “Podium Klassiek” en presentator voor “NTR Opera Live” op NPO Klassiek.
Lilian heeft daarnaast ook affiniteit met educatie als Professional Integration Coach aan het Koninklijk Conservatorium en als Masterclass docent.
Muzikaal hoogtepunt
"De opera 'Innocence' van Saariaho! Dit stuk heeft me naar operahuizen gebracht waar ik alleen van durfde te dromen, zoals de Metropolitan Opera, Royal Opera House Covent Garden, San Francisco Opera, Festival Aix-en Provence en natuurlijk onze eigen Nationale Opera in Amsterdam!"
PCC-herinnering
"Het moment dat ik tijdens de regionale finale mijn zangdocent uit haar stoel zag schieten toen mijn naam genoemd werd. Ik had amper door dat ik “door” ging naar de volgende ronde, laat staan dat het PCC de plek was waar mijn zangcarrière begon…! Toch bekroop mij het gevoel dat ik in een wezenlijke ervaring in mijn leven was beland."
Muzikale inspiratie
"Inspiratie haal ik uit collega’s! Niet alleen door ze te bewonderen in hun muzikale en vocale kunnen, maar in hoe ze omgaan met het vak en hoe ze zijn als mens."
Gekke carrière ervaring
"Ooit zong ik als 17 jarige in een circustent in Rotterdam op een festival dat 'Music Matters' heette. Het publiek praatte keihard door het hele concert heen en ik dacht dat ik voor aap stond te zingen, dat het amper uitmaakte wat ik daar op het podium deed.
Na dit concert werd ik benaderd om mee te doen aan een jong talentencompetitie in het Concertgebouw in Amsterdam door iemand die in die tent aanwezig was. De prijs voor winst in die competitie was een optreden in Carnegie Hall in New York. En zo zong ik voor het eerst in het Concertgebouw én in Carnegie Hall."
Dat brengt mij bij de geheime tip: je weet NOOIT wie er luistert. Misschien is het een gevalletje van 'Music Matters'…"